Продукція > KYOCERA AVX > TWCD297K008CCYZ0000
TWCD297K008CCYZ0000
TWCD297K008CCYZ0000 KYOCERA AVX
TWC_Y.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP TANT 290UF 10% 8V AXIAL
Packaging: Tray
Tolerance: ±10%
Features: High Reliability
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.375" Dia x 0.766" L (9.52mm x 19.46mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hermetically Sealed
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Ratings: COTS
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.56Ohm
Lifetime @ Temp.: 300 Hrs @ 200°C
Manufacturer Size Code: D
Capacitance: 290 µF
Voltage - Rated: 8 V
Написати відгук
Description: CAP TANT 290UF 10% 8V AXIAL, Packaging: Tray, Tolerance: ±10%, Features: High Reliability, Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.375" Dia x 0.766" L (9.52mm x 19.46mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hermetically Sealed, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Ratings: COTS, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.56Ohm, Lifetime @ Temp.: 300 Hrs @ 200°C, Manufacturer Size Code: D, Capacitance: 290 µF, Voltage - Rated: 8 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TWCD297K008CCYZ0000 TWCD297K008CCYZ0000 Виробник : Kyocera AVX HighReliabilityTantalum-1659121.pdf Tantalum Capacitors - Wet 8V 0.029pF Temp200 C ESR=3.18Ohms 10%