Продукція > PANASONIC > TX2-L-4.5V-TH
TX2-L-4.5V-TH PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 2A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 4.5V DC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: TX
Relay variant: bistable; signal
Mounting: THT
Body dimensions: 15x7.4x8.2mm
Coil power consumption: 200mW
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 44.5mA
Contact material: Ag/Au
Coil resistance: 101.2Ω
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 2A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 4.5V DC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: TX, Relay variant: bistable; signal, Mounting: THT, Body dimensions: 15x7.4x8.2mm, Coil power consumption: 200mW, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 44.5mA, Contact material: Ag/Au, Coil resistance: 101.2Ω.