Продукція > PANASONIC > TX2-L2-24V-TH
TX2-L2-24V-TH Panasonic
Виробник: Panasonic
Low Signal Relays - PCB Surge withstand: 2,500V. Breakdown voltage between contacts and coil: 2,000V. 3 types of surfacemount terminal available.
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; TX, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: TX, Relay variant: bistable; signal, Mounting: THT, Body dimensions: 15x7.4x8.2mm, Coil power consumption: 200mW, Mechanical durability: 100000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 8.3mA, Leads: for PCB, Terminal pitch: 2.54mm, Operate time: 4ms, Contact material: Ag/Au, Coil resistance: 2.88kΩ, Contact resistance: 100Ω, Electrical life: 100000 cycles.
Інші пропозиції TX2-L2-24V-TH
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TX2-L2-24V-TH Виробник : Panasonic Industrial Devices Low Signal Relays - PCB TX relay
товару немає в наявності
TX2-L2-24V-TH Виробник : PANASONIC Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; TX
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: TX
Relay variant: bistable; signal
Mounting: THT
Body dimensions: 15x7.4x8.2mm
Coil power consumption: 200mW
Mechanical durability: 100000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 8.3mA
Leads: for PCB
Terminal pitch: 2.54mm
Operate time: 4ms
Contact material: Ag/Au
Coil resistance: 2.88kΩ
Contact resistance: 100Ω