TZ03Z100E169B00
TZ03Z100E169B00 Murata Electronics
Ceramic_Trimmer_Cap_Cat.pdf#page=34
Виробник: Murata Electronics
Description: CAP TRIMMER 2.7-10PF 100V TH
Adjustment Type: Bottom
Capacitance Range: 2.7 ~ 10pF
Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Q @ Freq: 500 @ 1MHz
Dielectric Material: Ceramic
Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm)
Part Status: Obsolete
Voltage - Rated: 100 V
Написати відгук
Description: CAP TRIMMER 2.7-10PF 100V TH, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Adjustment Type: Bottom, Capacitance Range: 2.7 ~ 10pF, Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Q @ Freq: 500 @ 1MHz, Dielectric Material: Ceramic, Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm), Part Status: Obsolete, Voltage - Rated: 100 V.