Продукція > C&K > U28L1PDV3QE
U28L1PDV3QE C&K
7000toggle.pdf
Виробник: C&K
Description: SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V
Packaging: Tray
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 5A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: DPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 1/4-40
Actuator Length: 18.04mm
Actuator Type: Anti-Rotation
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.35mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 120 V
Voltage Rating - DC: 28 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис U28L1PDV3QE C&K
Description: SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V, Packaging: Tray, Features: Epoxy Sealed Terminals, Current Rating (Amps): 5A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: DPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 1/4-40, Actuator Length: 18.04mm, Actuator Type: Anti-Rotation, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.35mm Dia, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 120 V, Voltage Rating - DC: 28 V.