Продукція > NICHICON > UBT2E220MHD8
UBT2E220MHD8
UBT2E220MHD8 NICHICON
e-bt.pdf
Виробник: NICHICON
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 22uF; 250VDC; Ø12.5x20mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 22µF
Operating voltage: 250V DC
Body dimensions: Ø12.5x20mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...125°C
Manufacturer series: UBT
Operating current: 128mA
Height: 20mm
Diameter: 12.5mm
Impedance:
Capacitor application: automobile electronics
Leads dimensions: Ø0.6x15mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 22uF; 250VDC; Ø12.5x20mm; Pitch: 5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 22µF, Operating voltage: 250V DC, Body dimensions: Ø12.5x20mm, Terminal pitch: 5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h, Operating temperature: -40...125°C, Manufacturer series: UBT, Operating current: 128mA, Height: 20mm, Diameter: 12.5mm, Impedance: 1Ω, Capacitor application: automobile electronics, Leads dimensions: Ø0.6x15mm.