UDS01-48S3P3
UDS01-48S3P3 P-DUKE Technology, Inc.
UDS%28H%2901%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Packaging: Tube
Features: Adjustable Output
Package / Case: 7-SMD Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.47" L x 0.44" W x 0.31" H (11.9mm x 11.3mm x 8.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE
Efficiency: 77%
Current - Output (Max): 300mA
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 3.3V
Part Status: Active
Power (Watts): 1 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 1W, Packaging: Tube, Features: Adjustable Output, Package / Case: 7-SMD Module, 6 Leads, Size / Dimension: 0.47" L x 0.44" W x 0.31" H (11.9mm x 11.3mm x 8.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, Efficiency: 77%, Current - Output (Max): 300mA, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 3.3V, Part Status: Active, Power (Watts): 1 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV, Standard Number: 62368-1.