UFE2000-96S48PJ
UFE2000-96S48PJ ARTESYN / Advanced Energy
Виробник: ARTESYN / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 48V 2000W
Power (Watts): 2000W
Features: Adjustable Output, Hot Swappable, PMBus™, Standby Output, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 10.74" L x 5.51" W x 1.60" H (272.8mm x 140.0mm x 40.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -33°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 33 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 2000W, Power (Watts): 2000W, Features: Adjustable Output, Hot Swappable, PMBus™, Standby Output, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 10.74" L x 5.51" W x 1.60" H (272.8mm x 140.0mm x 40.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -33°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 33 A.