UFG2A331MHM
UFG2A331MHM Nichicon
e_ufg-3082295.pdf
Виробник: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 100 Volts 20% Tol.
на замовлення 3694 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Part Status: Last Time Buy, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 734 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.101 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UFG2A331MHM UFG2A331MHM Виробник : Nichicon e-ufg.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Part Status: Last Time Buy
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 734 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.101 A @ 10 kHz