Продукція > NICHICON > UMA0G471MDD1TE
UMA0G471MDD1TE
UMA0G471MDD1TE Nichicon
e-uma.pdf
Виробник: Nichicon
Description: CAP ALUM 470UF 20% 4V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ Low Frequency: 185 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 277.5 mA @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 4V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ Low Frequency: 185 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 277.5 mA @ 10 kHz.