UP2SC-391-R Eaton - Electronics Division
UP2SC%20family%20es.pdf
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 390UH 330MA 1.4OHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1.4Ohm Max
Q @ Freq: 110 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant: 3.8MHz
Current - Saturation (Isat): 570mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 390 µH
Current Rating (Amps): 330 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 390UH 330MA 1.4OHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 1.4Ohm Max, Q @ Freq: 110 @ 100kHz, Frequency - Self Resonant: 3.8MHz, Current - Saturation (Isat): 570mA, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.205" (5.20mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 390 µH, Current Rating (Amps): 330 mA.