Продукція > NICHICON > UPM1E561MHD6
UPM1E561MHD6
UPM1E561MHD6 Nichicon
e_upm-3082341.pdf
Виробник: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 560uF AEC-Q200
на замовлення 568 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.06 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
UPM1E561MHD6 UPM1E561MHD6 Виробник : Nichicon e-upm.pdf Description: CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.06 A @ 10 kHz