URB4805YMD-40WR3
URB4805YMD-40WR3 Mornsun America, LLC
URB4805YMD-40WR3.html
Виробник: Mornsun America, LLC
Description: ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER1
Features: Adjustable Output
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE, UKCA
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 8A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 62368-1
на замовлення 16 шт:
Написати відгук
Description: ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER1, Features: Adjustable Output, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, UKCA, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 8A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 62368-1.