USP-225-48
USP-225-48 MEAN WELL USA Inc.
USP-225-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 226W
Power (Watts): 226W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.95" L x 4.00" W x 1.50" H (202.0mm x 101.5mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 65°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4.7 A
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 226W, Power (Watts): 226W, Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.95" L x 4.00" W x 1.50" H (202.0mm x 101.5mm x 38.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 65°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 4.7 A.
Інші пропозиції USP-225-48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
USP-225-48 USP-225-48 Виробник : MEAN WELL MWEC_S_A0007326980_1-2552168.pdf Switching Power Supplies 48V 4.7A 225.6W Active PFC Function