Продукція > NICHICON > UTS1C100MDD1TP
UTS1C100MDD1TP
UTS1C100MDD1TP Nichicon
DS_493_TS_Series.pdf
Виробник: Nichicon
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 29 mA @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 29 mA @ 100 kHz.