V-105-1C25 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 10A (AC), 600mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 240gf
Ingress Protection: IP40
Mechanical Life: 50,000,000 Cycles
Electrical Life: 300,000 Cycles
Release Force: 50gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.025" (0.6mm)
Overtravel: 0.030" (0.76mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 10A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 240gf, Ingress Protection: IP40, Mechanical Life: 50,000,000 Cycles, Electrical Life: 300,000 Cycles, Release Force: 50gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.025" (0.6mm), Overtravel: 0.030" (0.76mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V-105-1C25 | Виробник : Omron Electronics |
Basic / Snap Action Switches 10A 250VAC 250VDC 2.35N Screw Mount |