V-10G2-1B4-K
V-10G2-1B4-K Omron Electronics
en-v-952614.pdf
Виробник: Omron Electronics
Basic / Snap Action Switches MINIATURE BASIC SWITCH
на замовлення 82 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 10A (AC), 100mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Screw Terminal, Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 60gf, Ingress Protection: IP40, Mechanical Life: 50,000,000 Cycles, Electrical Life: 300,000 Cycles, Release Force: 6.118gf, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.060" (1.5mm), Overtravel: 0.062" (1.6mm), Operating Position: 0.600" (15.2mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.
Інші пропозиції V-10G2-1B4-K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
V-10G2-1B4-K V-10G2-1B4-K Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div V_Series_Snap_Action_Rev_Jan_2007.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 10A (AC), 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 60gf
Ingress Protection: IP40
Mechanical Life: 50,000,000 Cycles
Electrical Life: 300,000 Cycles
Release Force: 6.118gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.060" (1.5mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Operating Position: 0.600" (15.2mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V