V-10G5-1A5-K
V-10G5-1A5-K Omron Electronics Inc-EMC Div
V_Series_Snap_Action_Rev_Jan_2007.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 10A (AC), 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 240gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 50gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.025" (0.6mm)
Overtravel: 0.030" (0.76mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
на замовлення 63 шт:
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 10A (AC), 100mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 240gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 50gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.025" (0.6mm), Overtravel: 0.030" (0.76mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.