V-10G6-1A5-K
V-10G6-1A5-K Omron Electronics Inc-EMC Div
V_Series_Snap_Action_Rev_Jan_2007.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 10A (AC), 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 125gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 14gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.060" (1.5mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 10A (AC), 100mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 125gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 14gf, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.060" (1.5mm), Overtravel: 0.062" (1.6mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.