V16M0042M Omron Electronics Inc-EMC Div
A6SR.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: MINI BASIC SWITCH
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 400gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 50gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.025" (0.6mm)
Overtravel: 0.031" (0.8mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
на замовлення 1889 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 25
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MINI BASIC SWITCH, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 400gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 50gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.025" (0.6mm), Overtravel: 0.031" (0.8mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.