V16M0045E
V16M0045E Omron Electronics Inc-EMC Div
en-v.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: MINIATURE BASIC SWITCH
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 250gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 25gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.060" (1.5mm)
Overtravel: 0.063" (1.6mm)
Operating Position: 0.598" (15.2mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Mechanical Life: 50,000,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
на замовлення 323 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 90
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MINIATURE BASIC SWITCH, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 250gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 25gf, Pretravel: 0.157" (4.0mm), Differential Travel: 0.060" (1.5mm), Overtravel: 0.063" (1.6mm), Operating Position: 0.598" (15.2mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Mechanical Life: 50,000,000 Cycles, Electrical Life: 100,000 Cycles.