V375A12T600B2
V375A12T600B2 Vicor Corporation
ds_375vin-maxi-family.pdf
Виробник: Vicor Corporation
Description: DC DC CONVERTER 12V 600W
Features: OVP, UVLO
Packaging: Bulk
Package / Case: Full Brick
Size / Dimension: 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 425V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 50A
Voltage - Input (Min): 250V
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 600 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV