VAR20-485
VAR20-485 SR PASSIVES
SR_PASSIVES- VAR20 series.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: THT varistors
Description: Varistor: metal-oxide; THT; 485VAC; 640VDC; 780V; ±10%; 6.5kA; Ø23mm
Type of varistor: metal-oxide
Mounting: THT
Leads dimensions: Ø1x25mm
Terminal pitch: 10mm
Body dimensions: Ø23mm
Height: 23mm
Diameter: 23mm
Power: 1W
Varistor voltage tolerance: ±10%
Energy E10/1000µs: 269J
Max. operating voltage: 485V AC; 640V DC
Varistor voltage: 780V