VG95234E16A11PN Amphenol Air LB
Виробник: Amphenol Air LB
Description: PLUG CRIMP 2 CONTACTS
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 50V
Current Rating (Amps): 41A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-A11
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.433" (11.00mm)
Contact Finish - Mating: Silver
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PLUG CRIMP 2 CONTACTS, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 50V, Current Rating (Amps): 41A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 16-A11, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.433" (11.00mm), Contact Finish - Mating: Silver, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.