VG95328K2461SN Amphenol Air LB
Виробник: Amphenol Air LB
Description: PLUG CRIMP 61 CONTACTS
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Female Sockets
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 61
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 24-61
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Crimp
Cable Opening: 0.800" (20.32mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Cadmium
Primary Material: Metal
Написати відгук
Description: PLUG CRIMP 61 CONTACTS, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Female Sockets, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 61, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 24-61, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Crimp, Cable Opening: 0.800" (20.32mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Cadmium, Primary Material: Metal.
Інші пропозиції VG95328K2461SN
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
VG95328K24-61SN Виробник : ITT Cannon, LLC VG95328K24-61SN_DWG.pdf Description: CONN PLUG 61POS CABLE SKT