VNTBR12A2001SR Amphenol ICC (Commercial Products)
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: VE-NET, 1X2, RA, UNSEAL, A CODE
Connector Type: Header
Voltage Rating: 60VDC
Current Rating (Amps): 1.5A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 4
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.083" (2.11mm)
Insulation Height: 0.541" (13.75mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA10T), Nylon 10T
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VE-NET, 1X2, RA, UNSEAL, A CODE, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Board Guide, Connector Type: Header, Voltage Rating: 60VDC, Current Rating (Amps): 1.5A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 4, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 5.90µin (0.150µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.083" (2.11mm), Insulation Height: 0.541" (13.75mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA10T), Nylon 10T.