VPDF501G102K2GV001B
VPDF501G102K2GV001B Johanson Dielectrics Inc.
high-voltage-surface-mount-mlcc-250-6000vdc.pdf
Виробник: Johanson Dielectrics Inc.
Description: CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1210
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.080" (2.03mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1210, Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.080" (2.03mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF.