W25NT720
W25NT720 Acopian Power Supplies
Description: AC/DC or DC/DC CONVERTER
Power (Watts): 180W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 8.38" L x 3.45" W x 1.68" H (212.9mm x 87.6mm x 42.7mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 265 VAC, 110 ~ 350 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 71°C
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cULus, cURus
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 25V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Standard Number: 60950-1; UL 508
Current - Output 1: 7.2 A
Написати відгук
Description: AC/DC or DC/DC CONVERTER, Power (Watts): 180W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 8.38" L x 3.45" W x 1.68" H (212.9mm x 87.6mm x 42.7mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 265 VAC, 110 ~ 350 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 71°C, Applications: Industrial, ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cULus, cURus, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 25V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Standard Number: 60950-1; UL 508, Current - Output 1: 7.2 A.