Продукція > EBM-PAPST > W2E300CP0231
W2E300CP0231 EBM-PAPST
Виробник: EBM-PAPST
Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø397x80mm; 2245m3/h; ball; 2700rpm; IP44
Kind of fan: axial
Insulation class: F
Kind of Bearing: ball
Colour: black
Leads: leads x4
Protection class: I
IP rating: IP44
Fan motor: M2E074-DF
Enclosure material: plastic; steel
Impeller material: steel
Operating temperature: -25...50°C
Current rating: 1.1A
Fan dimensions: Ø397x80mm
Lead length: 0.45m
Supply voltage: 230V AC
Frequency: 50/60Hz
Power consumption: 230W