W48FT160
W48FT160 Acopian Power Supplies
Switching%20Regulated.pdf
Виробник: Acopian Power Supplies
Description: AC/DC CONVERTER 48V 77W
Power (Watts): 77W
Features: DC Input Capable, Remote Sense
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.59" L x 3.45" W x 1.68" H (167.4mm x 87.6mm x 42.7mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC, 200 ~ 375 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 71°C
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cULus, cURus
Efficiency: 82%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Standard Number: 60950-1; UL 508
Current - Output 1: 1.6 A
Current - Output 2: 1.6 A
Current - Output 3: 1.6 A
Current - Output 4: 1.6 A
Current - Output 5: 1.6 A
Current - Output 6: 1.6 A
на замовлення 499 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 77W, Power (Watts): 77W, Features: DC Input Capable, Remote Sense, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 6.59" L x 3.45" W x 1.68" H (167.4mm x 87.6mm x 42.7mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC, 200 ~ 375 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 71°C, Applications: Industrial, ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cULus, cURus, Efficiency: 82%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Standard Number: 60950-1; UL 508, Current - Output 1: 1.6 A, Current - Output 2: 1.6 A, Current - Output 3: 1.6 A, Current - Output 4: 1.6 A, Current - Output 5: 1.6 A, Current - Output 6: 1.6 A.