W78E858A40DL Nuvoton Technology Corporation
W78E858h.pdf
Виробник: Nuvoton Technology Corporation
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 40-DIP
Mounting Type: Through Hole
Speed: 40MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 768 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: 8052
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Connectivity: EBI/EMI, Serial Port
Peripherals: POR, PWM, WDT
Number of I/O: 32
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 40-DIP, Mounting Type: Through Hole, Speed: 40MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 768 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: 8052, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, Serial Port, Peripherals: POR, PWM, WDT, Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.