W78L801A24LL
W78L801A24LL Nuvoton Technology Corporation
W78L801.pdf
Виробник: Nuvoton Technology Corporation
Description: IC MCU 8BIT 4KB MROM 48LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 48-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 4KB (4K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: Mask ROM
Core Processor: 8051
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Connectivity: EBI/EMI
Peripherals: LED, WDT
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 36
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 4KB MROM 48LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 48-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 4KB (4K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: Mask ROM, Core Processor: 8051, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, Peripherals: LED, WDT, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 36.