WBNCSAC20-4OZ
WBNCSAC20-4OZ SRA Soldering Products
Packaging: Spool
Diameter: 0.020" (0.51mm)
Wire Gauge: 24 AWG, 25 SWG
Composition: Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5)
Type: Wire Solder
Melting Point: 430°F (221°C)
Form: Spool, 4 oz (113.40g)
Part Status: Active
Shelf Life: 84 Months
на замовлення 4 шт:
Написати відгук
Description: LEAD FREE NO-CLEAN FLUX CORE SIL, Packaging: Spool, Diameter: 0.020" (0.51mm), Wire Gauge: 24 AWG, 25 SWG, Composition: Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5), Type: Wire Solder, Melting Point: 430°F (221°C), Form: Spool, 4 oz (113.40g), Process: Lead Free, Flux Type: No-Clean, Part Status: Active, Shelf Life: 84 Months.