WBNCSAC31-4OZ
WBNCSAC31-4OZ SRA Soldering Products
Packaging: Spool
Diameter: 0.031" (0.79mm)
Wire Gauge: 20 AWG, 21 SWG
Composition: Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5)
Type: Wire Solder
Melting Point: 430°F (221°C)
Form: Spool, 4 oz (113.40g)
Part Status: Active
на замовлення 10 шт:
Написати відгук
Description: LEAD FREE NO-CLEAN FLUX CORE SIL, Packaging: Spool, Diameter: 0.031" (0.79mm), Wire Gauge: 20 AWG, 21 SWG, Composition: Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5), Type: Wire Solder, Melting Point: 430°F (221°C), Form: Spool, 4 oz (113.40g), Process: Lead Free, Flux Type: No-Clean, Part Status: Active.