WCLA2012V1-820-R
WCLA2012V1-820-R Eaton - Electronics Division
eaton-wcla2012v1-automotive-wire-wound-chip-inductor-data-sheet.pdf
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 82NH 400MA 420MOHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 420mOhm Max
Q @ Freq: 55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 1.3GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 150 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm)
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 400 mA