WF06H1740DTL
WF06H1740DTL Walsin Technology Corporation
ASC_WFxxH.pdf
Виробник: Walsin Technology Corporation
Description: RES 174 OHM 0.05% 1/10W 0603
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Resistance: 174 Ohms
Написати відгук
Description: RES 174 OHM 0.05% 1/10W 0603, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Resistance: 174 Ohms.