Продукція > WEET > WFA2A504K150000BR
WFA2A504K150000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 500nF; 100V; 19x11x7mm; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: WFA
Capacitance: 0.5µF
Operating voltage: 100V
Body dimensions: 19x11x7mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 15mm
Leads: radial
Operating temperature: -40...85°C
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 500nF; 100V; 19x11x7mm; THT; ±10%, Type of capacitor: polypropylene, Manufacturer series: WFA, Capacitance: 0.5µF, Operating voltage: 100V, Body dimensions: 19x11x7mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 15mm, Leads: radial, Operating temperature: -40...85°C.