Продукція > WEET > WFA2E105K200000BR
WFA2E105K200000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 1uF; 250V; 24x14x8mm; THT; ±10%; 20mm
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: WFA
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 250V
Body dimensions: 24x14x8mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 20mm
Leads: radial
Operating temperature: -40...85°C
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 1uF; 250V; 24x14x8mm; THT; ±10%; 20mm, Type of capacitor: polypropylene, Manufacturer series: WFA, Capacitance: 1µF, Operating voltage: 250V, Body dimensions: 24x14x8mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 20mm, Leads: radial, Operating temperature: -40...85°C.