Продукція > WEET > WFA2E225K200000BR
WFA2E225K200000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 2.2uF; 250V; 24x17x11mm; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: WFA
Capacitance: 2.2µF
Operating voltage: 250V
Body dimensions: 24x17x11mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 20mm
Leads: radial
Operating temperature: -40...85°C
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 2.2uF; 250V; 24x17x11mm; THT; ±10%, Type of capacitor: polypropylene, Manufacturer series: WFA, Capacitance: 2.2µF, Operating voltage: 250V, Body dimensions: 24x17x11mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 20mm, Leads: radial, Operating temperature: -40...85°C.