Продукція > WEET > WFA2E275K275000BR
WFA2E275K275000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 2.7uF; 250V; 31x18x10mm; THT; ±10%
Manufacturer series: WFA
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 31x18x10mm
Operating voltage: 250V
Leads: radial
Type of capacitor: polypropylene
Tolerance: ±10%
Capacitance: 2.7µF
Terminal pitch: 27.5mm
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 2.7uF; 250V; 31x18x10mm; THT; ±10%, Manufacturer series: WFA, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Body dimensions: 31x18x10mm, Operating voltage: 250V, Leads: radial, Type of capacitor: polypropylene, Tolerance: ±10%, Capacitance: 2.7µF, Terminal pitch: 27.5mm.