Продукція > WEET > WFA2E824K150000BR
WFA2E824K150000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 820nF; 250V; 19x14.5x9.5mm; THT
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: WFA
Capacitance: 0.82µF
Operating voltage: 250V
Body dimensions: 19x14.5x9.5mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 15mm
Leads: radial
Operating temperature: -40...85°C
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 820nF; 250V; 19x14.5x9.5mm; THT, Type of capacitor: polypropylene, Manufacturer series: WFA, Capacitance: 0.82µF, Operating voltage: 250V, Body dimensions: 19x14.5x9.5mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 15mm, Leads: radial, Operating temperature: -40...85°C.