Продукція > WEET > WFA2G104K150000BR
WFA2G104K150000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 100nF; 400V; 19x11x6.5mm; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 0.1µF
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 19x11x6.5mm
Manufacturer series: WFA
Operating voltage: 400V
Operating temperature: -40...85°C
Terminal pitch: 15mm
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 100nF; 400V; 19x11x6.5mm; THT; ±10%, Type of capacitor: polypropylene, Capacitance: 0.1µF, Tolerance: ±10%, Body dimensions: 19x11x6.5mm, Leads: radial, Mounting: THT, Manufacturer series: WFA, Operating voltage: 400V, Operating temperature: -40...85°C, Terminal pitch: 15mm.