Продукція > WEET > WFA2G125K275000BR
WFA2G125K275000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 1.2uF; 400V; 23x17.5x10.5mm; THT
Manufacturer series: WFA
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 23x17.5x10.5mm
Operating voltage: 400V
Leads: radial
Type of capacitor: polypropylene
Tolerance: ±10%
Capacitance: 1.2µF
Terminal pitch: 27.5mm
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 1.2uF; 400V; 23x17.5x10.5mm; THT, Manufacturer series: WFA, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Body dimensions: 23x17.5x10.5mm, Operating voltage: 400V, Leads: radial, Type of capacitor: polypropylene, Tolerance: ±10%, Capacitance: 1.2µF, Terminal pitch: 27.5mm.