Продукція > WEET > WFA2G473K100000BR
WFA2G473K100000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 47nF; 400V; 19x11x7mm; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: WFA
Capacitance: 47nF
Operating voltage: 400V
Body dimensions: 19x11x7mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 10mm
Leads: radial
Operating temperature: -40...85°C
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 47nF; 400V; 19x11x7mm; THT; ±10%, Type of capacitor: polypropylene, Manufacturer series: WFA, Capacitance: 47nF, Operating voltage: 400V, Body dimensions: 19x11x7mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 10mm, Leads: radial, Operating temperature: -40...85°C.