Продукція > WEET > WFA2G824K225000BR
WFA2G824K225000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 820nF; 400V; 24x16x9mm; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: WFA
Capacitance: 0.82µF
Operating voltage: 400V
Body dimensions: 24x16x9mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 22.5mm
Leads: radial
Operating temperature: -40...85°C
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 820nF; 400V; 24x16x9mm; THT; ±10%, Type of capacitor: polypropylene, Manufacturer series: WFA, Capacitance: 0.82µF, Operating voltage: 400V, Body dimensions: 24x16x9mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 22.5mm, Leads: radial, Operating temperature: -40...85°C.