Продукція > WEET > WFA2J183K100000BR
WFA2J183K100000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 18nF; 630V; 14x10x5.5mm; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 18nF
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 14x10x5.5mm
Manufacturer series: WFA
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 630V
Terminal pitch: 10mm
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 18nF; 630V; 14x10x5.5mm; THT; ±10%, Type of capacitor: polypropylene, Capacitance: 18nF, Tolerance: ±10%, Body dimensions: 14x10x5.5mm, Leads: radial, Mounting: THT, Manufacturer series: WFA, Operating temperature: -40...85°C, Operating voltage: 630V, Terminal pitch: 10mm.