Продукція > WEET > WFA2J184K225000BR
WFA2J184K225000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 180nF; 630V; 25x12x7.5mm; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 0.18µF
Tolerance: ±10%
Body dimensions: 25x12x7.5mm
Manufacturer series: WFA
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 630V
Terminal pitch: 22.5mm
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; WFA; 180nF; 630V; 25x12x7.5mm; THT; ±10%, Type of capacitor: polypropylene, Capacitance: 0.18µF, Tolerance: ±10%, Body dimensions: 25x12x7.5mm, Leads: radial, Mounting: THT, Manufacturer series: WFA, Operating temperature: -40...85°C, Operating voltage: 630V, Terminal pitch: 22.5mm.