Продукція > WEET > WFCQ3565K375000BR
WFCQ3565K375000BR WEET
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; X2; WFC; 5.6uF; 310V; 41x37x22mm; THT
Manufacturer series: WFC
Capacitance: 5.6µF
Operating voltage: 310V
Body dimensions: 41x37x22mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 37.5mm
Leads: radial
Operating temperature: -40...85°C
Написати відгук
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; X2; WFC; 5.6uF; 310V; 41x37x22mm; THT, Type of capacitor: polypropylene, Kind of capacitor: X2, Manufacturer series: WFC, Capacitance: 5.6µF, Operating voltage: 310V, Body dimensions: 41x37x22mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 37.5mm, Leads: radial, Operating temperature: -40...85°C.