Продукція > SICK > WFL50-40B416
WFL50-40B416 SICK
SICK-SENSORS-EN.PDF
Виробник: SICK
Category: Standard Photoelectric Sensors
Description: Sensor: photoelectric; Range: 50mm; PNP/NPN; DARK-ON,LIGHT-ON
Type of sensor: photoelectric
Range: 50mm
Output configuration: PNP/NPN
Operation modes: DARK-ON; LIGHT-ON
Operation mode: through-beam (with slot)
Supply voltage: 10...30V DC
Connection: M8 male
IP rating: IP65
Max. operating current: 0.1A
Switching frequency max: 10kHz
Operating temperature: -20...50°C
Body material: aluminium; metal
Number of pins: 4
Depth: 42mm
Additional functions: Teach-in
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Standard Photoelectric Sensors, Description: Sensor: photoelectric; Range: 50mm; PNP/NPN; DARK-ON,LIGHT-ON, Type of sensor: photoelectric, Range: 50mm, Output configuration: PNP/NPN, Operation modes: DARK-ON; LIGHT-ON, Operation mode: through-beam (with slot), Supply voltage: 10...30V DC, Connection: M8 male, IP rating: IP65, Max. operating current: 0.1A, Switching frequency max: 10kHz, Operating temperature: -20...50°C, Body material: aluminium; metal, Number of pins: 4, Depth: 42mm, Additional functions: Teach-in.