WKP101MCPTG0KR
WKP101MCPTG0KR Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
wkp.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP CER 100PF 760VAC Y5S RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 760VAC
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5S
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Safety
Lead Spacing: 0.492" (12.50mm)
Ratings: X1, Y1
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 100PF 760VAC Y5S RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 760VAC, Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5S, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Safety, Lead Spacing: 0.492" (12.50mm), Ratings: X1, Y1, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 pF.
Інші пропозиції WKP101MCPTG0KR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WKP101MCPTG0KR WKP101MCPTG0KR Виробник : Vishay / Draloric wkp.pdf Safety Capacitors WKP X760Y500VAC 100PF +/-20% K1500 e3